Manufacturers

Specials

Viewed products

Akce Farao (VANDENBERG, Philipp)

01223

Used

1 Item

Dobrodružný román známého autora z exotického prostředí.

More details

In stock

81 Kč

-55%

180 Kč

Data sheet

Weight350 g
ISBN80-242-1327-3
LanguageCzech
Checkedbook is complete, there are no pages missing
Place of publishingPrague
No. of pages360
Translation byJana Pecharová
Year2005
Dimensionsheight 20,6 cm x width 13,5 cm x depth 2,7 cm
Conditionyellowed pages, otherwise preserved
Original TitleDas Pharao-Komplott
Hardcover/Paperbackhardcover
Edition1st Edition
PublisherKnižní klub

More info

Anglický archeolog profesor Shelley dostane podezřelou nabídku. Místo svého pána se však na nebezpečnou schůzku dobrovolně vypraví jeho horlivý sluha Omar. Je zazděn v hrobce a jako zázrakem po týdnu objeven živ a zdráv s vypáleným cejchem Tadamanu na paži. Omar nemá o této tajné organizaci sebemenší tušení, ale má dostatek důvodů, aby se o ni zajímal. Se znamením kočky a podezřelý pro své styky s nenáviděnými Angličany se mladý Omar najednou ocitne bez možnosti obživy, nikdo mu nevěří a ani on neví, na koho by se měl obrátit. Navíc je nešťastně zamilovaný do Halimy, která záhadně zmizela… Po řadě neuvěřitelných dobrodružství se Omar zaplete do sítě zrádných a dvojsečných her výzvědných služeb evropských mocností, které v Egyptě pátrají především po hrobu Imhotepa, v němž má být uloženo nejen nesmírné množství zlata, ale i klíč ke znalostem, které po smrti geniálního stavitele upadly v zapomnění. Imhotepovo tajemství však chrání viry jakési neznámé smrtelné choroby…

Ukázka z knihy: "… Pýcha je prastará vlastnost člověka. Už ve Starém zákoně se lidé snažili být jako Bůh, ale On je za to ztrestal. Imhotep byl takový člověk. Schopnosti, jimiž ho bohové obdařili, mu dovolily, aby prováděl to, co je lidem zakázáno. Snažil se proměnit ve skutečnost to, oč se Egypťané pokoušeli celá léta: udržet v těle ne lidskou duši, ale ka, životní sílu. Chtěl najít formu nesmrtelnosti, věčného života. Objevil tajný prostředek - bakterii, virus. Znalosti starých Egypťanů byly větší, než se lidé domnívají…"

"Lord Carnarvon!" zvolala Halima. "Byl u toho, když Howard Carter otevřel hrob Tutanchamona. Nepoškozený hrob. A teď je mrtvý," dodala na vysvětlenou.

"Faraonova kletba," mínil Hartfield, "může mít mnoho forem. Když Imhotep zaklel ka do lidské buňky, aby byla věčná, neuvážil, že člověk takovou existenci nepřežije při jasném rozumu. A tak každý, koho zasáhne stín Imhotepa, stále častěji propadá šílenství."

Trpce se usmál. "Imhotep byl blízko nesmrtelnosti, ale nedosáhl ji. Spáchal sebevraždu v duševním zatemnění a jeho současníci ho se vší pozůstalostí pochovali jako faraona. A jeho poznatky vytesali do zdí, aby se myšlenky génia neztratily."

30 similar products in the same category: