Filtry
Nahrávám...
Příběh dospívající Olgy, její rodiny...
Zboží je řazeno dle data vložení do nabídky, a to od nejstaršího po nejnovější, kdy nejnovější je navrchu. Níže je možné řazení změnit.
Osobitá sbírka milostných sonetů i dalších působivých básní o břízách, samotě, noci a tajemství si zaslouží pozornost pro své formální zpracování, rytmickou znělost, různorodost námětů a rozkvetlou češtinu, která veršům dodává poetický půvab. Básně navíc doprovází snové ilustrace, v rukou tak držíte dílo dvou autorů.
Nezábudky... Kto by nepoznal krásne nezábudky? Malé, jemné, takmer ostýchavé, ale viditeľné aj vo veľkej tráve, aj v tôni, ktoré sa nesnažia upútať pozornosť veľkosťou ale krásou. Kto ich videl, nezabudne na ne. A máme aj iné nezábudky, ktoré keď raz uvidíme, alebo počujeme, zostávajú v našej pamäti navždy.
Řezbáři stínů jsou jako básníci. Pachtí se za básní, která kdykoliv může zmizet, někdy ale smí za sebou zanechat hlubokou stopu. Voda v ní vysychá nesmírně dlouho. Proto všem básníkům, kteří se v tomto almanachu sešli a pomohli tuto knižní vizi uskutečnit, patří můj velký obdiv i poděkování. Jsem rád, že jsem mohl jít kousek cesty s nimi. Vladimír Stibor
Kniha obsahující jednu dlouhou báseň věnovanou stáří žen, která obrací svou pozornost k jednotlivým částem ženského těla, jež hodnotí syrově a bez příkras. Báseň se zamýšlí nad marností života i stáří a připomíná neodvratitelnost přicházejícího konce.
Výběr Rodinné mnohology je autorovou prvotinou u Edice X a zaměřuje se v něm na téma rodina a vztahy mezi jejími členy.
Právě čas a prostor, který jí je vymezen a v němž vstoupila do poezie a literatury vůbec, ji předurčuje — i kdyby se tomu chtěla možná bránit ponořením do minulosti nebo rázným přibližováním novým generacím — k tíživé úloze spojnice, mostu, k roli toho, kdo je vnitřně puzen svou kreativitu zatěžovat rolí nositelky tradice, a to vyžaduje mnoho energie a...
Ze starotamilského originálu Silappadigáram, vydané V. Swaminathem Aiyarem, Madrás 1931, přeložil, předmluvou a poznámkami opatřil Kamil Zvelebil.
Tento soubor básní J. Skácela obsahuje 3 sbírky, které autor vytvořil v 60. letech 20. století: Co zbylo z anděla, Hodina mezi psem a vlkem a Smuténka. První z uvedených představuje autorovu prvotinu na poli lyriky, Hodina mezi psem a vlkem vyjadřuje podzimní, melancholické nálady a obsahuje také pocty K. J. Erbenovi a I. E. Babelovi. Básně poslední...
1995-1997, definitivní verze z listopadu 2001.