Filtry
Nahrávám...
Zboží je řazeno dle data vložení do nabídky, a to od nejstaršího po nejnovější, kdy nejnovější je navrchu. Níže je možné řazení změnit.
Už čtvrtá knížka plná indiánských vyprávění, zážitků a zkušeností. Po prvních třech (Indiánská zastavení, Indiánská ohlédnutí, Indiánská putování) je dalším z cestopisů po různých kmenech ve Spojených státech. Není encyklopedií ani vědeckou publikací, ale snaží se být objektivním pohledem na život původních obyvatel Ameriky v současném přetechnizovaném...
Z obsahu: Odpočívající les - Pohádkový dědeček - Jak jsme nebyli vypovězeni ze Skryjí - Berounka, má láska - Zachráněná jedle - Týřovické skály - "V čápech" - Na Týřov se chodí s dětmi - Starosti rehků - Světýlka svatojánských nocí - Schůzky s černými čápy - Záhada "Rakovnické smrti"...
Cestopisný deník. Napříč Persií. Z edice Země a lidé - poučné a zábavné knihovny zeměpisných prací, cestopisů, vědeckých a dobrodružných cest a povídek z cizích krajů.
Kniha Sobí lidé vás zavede mezi Eveny na nejchladnější obydlené místo naší planety - do Verchojanského pohoří v západním Jakutsku v Ruské federaci. Evenové by tam ani ve 21. století nemohli žít bez svých čtyřnohých společníků - sobů. Jato pozoruhodná zvířata v symbiotickém vztahu s člověkem sdílejí své dokonalé přizpůsobení těmto extrémně drsným...
Meine Polarfahrt auf der Gjöa 1903 bis 1907. Von der Baffins-Bucht zur Beringstrasse. Nebst einem Anhang von Oberleutnant Gottfried Hansen. Mit 140 Bildern und 3 Karten. Einzige berechtigte Úberzetzung aus dem Norwegischen von Pauline Klaiber.
Kniha je jedinečná už tématem, kterému se věnuje jako první česká kniha moderní doby a jedna z mála v Evropě. A to navíc ještě kombinuje nezměrné zaujetí pro pánev Konga s šíří záběru a mimořádným rozhledem - do historie i současnosti, do etnologie, geografie, historie objevů, politiky... Poprávu je to kompletní „Kniha Konga“.
Vyšlo jako 107. svazek Země a lidé, poučné a zábavné knihovny zeměpisných prací, cestopisů, vědeckých a dobrodružných cest a povídek z cizích krajů. Rediguje dr. Stanislav Nikolau.
Autor zábavného CESTOPISU z Kanady není v individuální turistice rozhodně žádný nováček. Před lety se vzdal postavení usedlého úředníka a začal uskutečňovat svůj sen z mládí. Podíval se s rodinou do nejodlehlejších koutů světa a využil nejrůznější dopravní prostředky.
Vlak je skvělý dopravní prostředek, jede strašně pomalu. Vidíte z něj na spousty indiánských vesniček, díváte se jim skoro až do kuchyně... Oficiální peruánské statistiky říkají, že téměř polovina lidí v zemi žije v chudobě, pětina lidí v „extrémní" chudobě... Jedeme čarokrásným údolím, prudké horské srázy, přibývá vegetace, vody, přes řeku je most ještě...
Dvě knihy v jednom svazku. Novela osmnáctiletého kluka, který odchází z domova hledat víru, lásku, spravedlnost a pravdu. Svižná a vyzrálá zpověď teenagera prožívajícího dobrodružství na cestě.
Po knize Bílá skala, v níž se zabývá říší Inků, se tento britský vědec a badatel tentokrát pouští napříč dějinami Peru. Popisuje rozmach a pád předinckých civilizací a provází tak čtenáře pěti tisíciletími peruánské historie — od teprve nedávno objevené caralské kultury přes pyramidy v Moche, chavínský labyrint a gigantické obrazce civilizace Nazca...
Vzpomínky z dvou cest na Ceylon (1910 a 1922). Napsal Ph. Dr. Otakar Pertold, s. docent srovnávacích dějin náboženství na filosofické fakultě Karlovy University. V Praze 1926. Nakladatelství J. Otto společnost s r. o.