Manufacturers

Specials

Viewed products

Noc v Bombaji (BROMFIELD, Louis)

00723E4

Used

1 Item

Noc v Bombají (1940), druhý Bromfieldův „indický“ román u nás vyšel poprvé v roce 1946, nynější druhé vydání v Melantrichu je obnoveným a upraveným vydáním z tohoto roku. Hlavním motivem románu je příběh romantické lásky, která pomůže svou čistotou a silou najít smysl života krásné, požitkářské ženě, znuděné penězi, prázdným životem a přízní mužů.

More details

In stock

50 Kč

Data sheet

Weight392 g
ISBN80-7023-144-0
LanguageCzech
Checkedbook is complete, there are no pages missing
Place of publishingPrague
No. of pages328
Year1993
Conditionnažloutlé stránky, jinak velmi dobrý stav
Hardcover/Paperbackhardcover
Edition2nd Edition
PublisherMelantrich

More info

Noc v Bombají (1940), druhý Bromfieldův „indický“ román u nás vyšel poprvé v roce 1946, nynější druhé vydání v Melantrichu je obnoveným a upraveným vydáním z tohoto roku.

Hlavním motivem románu je příběh romantické lásky, která pomůže svou čistotou a silou najít smysl života krásné, požitkářské ženě, znuděné penězi, prázdným životem a přízní mužů.

V Bombaji, největším indickém přístavu, kde se mísí prvky západní a východní civilizace se sešla skupinka dobrodruhů z celého světa, snažící se zahnat nudu v hernách, barech, na dostizích a na večírcích u bohatého a zhýralého mahárádži. Odehrávají se zde jejich malá osobní dramata, osnují se pletichy, proplétají se složité vztahy, ale každý z těchto lidí marně hledá únik z kolotoče nudy a mravní prázdnoty.

S těmito ztroskotanci a prázdnými požitkáři ostře kontrastují lidé, kteří objevili smysl svého života v práci pro Indii, jejíž rozmanitou společnost a bohatou i krutou přírodu si zamilovali.

30 similar products in the same category: