Catalog
Loading...
Rozverné vyprávění mladé Pařížanky o...
Products are sorted by the date they were added to the listing, from the oldest to the latest, with the latest on top. You can change the sorting below.
Druhá románová část čtyřdílné ságy amerického autora J. Ehla odehrávající se v období občanské války Severu proti Jihu.
Děj knihy zavádí čtenáře do doby, kdy Bójskou kotlinu (dnešní Čechy) zcela obsadily markomanské kmeny a původní keltské obyvatelstvo již částečně opustilo tento prostor.
Kniha čerpá ze zážitků, k nimž autor přišel za II. světové války v Šanghaji a v internačním táboře pro civilisty v Lung-chua, kde byl v letech 1942-45 zadržován.
Román zavádí čtenáře do vzrušené atmosféry ve Francii na sklonku 18. století. Paříž té doby přímo kvasí událostmi, které mají změnit běh francouzských i světových dějin. Francouzská revoluce je na postupu a důležitou roli hraje lékař Jean Paul Marat, jehož životním osudům je věnována tato kniha.
Na území mexické indiánské farmy Bílá růže je objevena nafta. Americká naftová společnost se pokouší za každou cenu pozemek získat. Indiáni se však nechtějí vzdát. Autor staví proti sobě dva světy: pokojný život na venkově a praktiky koncernu, který podřizuje lidi i přírodu finančnímu zisku.
Výtah z obsahu: Definice sociologie - Sociologie a soustava věd - Sociologie a vědy speciální; filosofie, historie - Methoda - Předpoklady sociologie - Theorie a praxe - Dějiny soc. - Statika a dynamika - Činitelé - Výtvory - Činnosti - Sociální konsens a soc. organism - Zákony vývoje - Soc. filosofie - Kultura a sociologie.
Román lotyšského prozaika vypráví o 46letém inženýrovi, jenž v životě dosáhl splnění všech tužeb. Nečekaný milostný vztah ke spolupracovnici však obrací jeho život naruby, životní hodnoty a jistoty jsou rázem zpochybněny. Kniha ve své době vyvolala diskusi, která svědčí o mimořádném společenském dosahu.
Na jedné straně světa světlo, ušlechtilost, tvořivá práce, na druhé temnota, nenávist, zběsilá touha ničit. Při čtení knihy nás překvapí Vernova jasnozřivost. Mistrně dovedl totiž odhadnout zásadní otázky vývoje techniky a lidské společnosti a snaží se je podle svého řešit.
Autorka přijela do Toga za svým mužem, který tu v rámci nejširší mezinárodní spolupráce a pomoci rozvojovým státům propagoval odbíjenou, vybíral a připravoval národní družstvo. Setkala se s představiteli země, tradičními náčelníky i s prostými lidmi, nepokřivenými civilizací.