Učebnice norštiny. Bez CD.
Naše recenze z nákupního portálu
Americký spisovatel IRA LEVIN (* 1929 v New Yorku) patří mezi autory, jejichž dílo je vyhledáváno nejen čtenáři na celém světě, ale také filmovými tvůrci. Po detektivně laděné prvotině A Kiss Before Dying (1953, česky jako Polib mne a zemřeš) napsal několik divadelních her, skutečnou proslulost si však vydobyl až psychologickým hororem Rosemary má děťátko (1967), jehož filmová verze zazářila na stříbrném plátně zásluhou režiséra Romana Polanského a který se o celých třicet let později dočkal pokračování v podobě románu Rosemaryin syn. Mezitím se tento dvojnásobný držitel prestižního Edgara, ceny udělované na počest E. A. Poea, pilně věnoval dramatické tvorbě a scenáristické práci pro film i televizi. Kromě toho publikoval další úspěšné prózy, v nichž svým charakteristickým stylem spojil sociální tematiku, mrazivý černý humor a smysl pro bizarní či groteskní jevy moderního života. Levinovy Stepfordské paničky (1972) a Hoši z Brazílie (1976) dnes již patří k americké klasice, ale překladu do češtiny se též dočkal jeho sci-fi příběh Ten báječný den z roku 1970 nebo zatím poslední román Sliver (1991), který vyšel pod názvem Někdo se dívá. (Zdroj textu: přebal knihy "Stepfordské paničky", Knižní klub, Praha, 2004.)
Jak název knihy napovídá, půjde o lásku, ale také o úklady. V napínavém thrilleru se ambiciózní mladík snaží bohatě oženit, co ale udělá s těmi, kdo mu stojí v cestě?
Jaké tajemství skrývá městečko Stepford za nablýskanou fasádou luxusních domů? Co vede zdejší muže k tomu, aby trávili veškerý volný čas v uzavřené společnosti pánského klubu? Vždyť na ně doma čekají ženy, zcela naplňující ideál amerických manželek. Když se do Stepfordu nastěhuje Joanna s manželem, úspěšným právníkem, ještě netuší, že sen o skvělém životě...